چرا از طلا استفاده می کنیم و چرا زیورالات را از طلا می سازند؟

چرا برای ساخت زیورالات از طلا استفاده میکنند؟ چرا انگشتر را از طلا می سازند و به چه دلیل در تمام زیورالات از فلز طلا استفاده می شود؟ در میان فلزات یکی از بهترین و زیباترین آنها طلا است که بسیار مورد توجه انسانها قرار گرفته و از زمان پیدایش آن تا به امروز از جایگاه ویژه ای در میان عموم مردم برخوردار بوده است.

۱۴۰۱ سه شنبه ۳۱ خرداد
1604 بازدید
چرا از طلا استفاده می کنیم و چرا زیورالات را از طلا می سازند؟

چرا برای ساخت زیورالات از طلا استفاده میکنند؟ چرا انگشتر را از طلا می سازند و به چه دلیل در تمام زیورالات از فلز طلا استفاده می شود؟

 

در میان فلزات یکی از بهترین و زیباترین آنها طلا است که بسیار مورد توجه انسانها قرار گرفته و از زمان پیدایش آن تا به امروز از جایگاه ویژه ای در میان عموم مردم برخوردار بوده است.

جذابیت بی همتا و درخشش خیره کننده فلز طلا نسبت به سایر فلزهای دیگر باعث شده این فلز طرفداران زیادی داشته باشد. به همین خاطر از این فلز در ساخت بسیاری از زیورآلات

نچه این فلز را از سایر فلزها متمایز میدارد، ویژگی های منحصربه فرد آن مانند دوام بالا و مقاومت در برابر زنگ زدن و خوردگی، رنگ زیبا و خیره کننده، کمیاب بودن آن و قابلیت سرمایه گذاری روی بدلیجات طلا است که به ندرت در فلزات دیگر صدق می کند.

علیرغم استفاده از طلا در صنعت طلا و جواهرسازی، این فلز به تنهایی استفاده نمی شود و ترکیب آن با فلزات دیگر موجب زیبایی و درخشش بیش از پیش آن خواهد شد. مثلا از ترکیب طلا با فلزاتی مانند نیکل و نقره یا روی، طلا سفید بدست می آید که بسیار زیبا و محبوب است.

از مزایای ترکیب طلا با آلیاژهای دیگر، استحکام و مقاومت بیشتر آن است که در نتیجه باعث شده استفاده کنندگان این نوع زیورالات با خیال راحت در مدت زمان بسیار بیشتری نسبت به هر نوع بدلیجات دیگری از آن استفاده کنند.

 و جواهرات استفاده می شود. در حقیقت به خاطر جلا و زیبایی چشم نواز و خیره کننده ای که این فلز دارد از آن به وفور در ساخت زیورآلات استفاده می کنند.